A Bálint nap a szeretet és a szerelem ünnepe, melynek története nem teljesen tisztázott. Hagyományának eredetét tekintve számos legenda látott napvilágot, melynek gyökerei egyaránt kötődnek a keresztény és ókori római tradíciókhoz.
Szerda este a szerelem világába csöppentek mindazok, akik részt vettek a Szatmári Bartók Béla Hagyományőrző Kulturális Egyesület Bálint napi műsorán, ugyanis az egyesület tagjai és meghívottjai repertoárjában a legszebb szerelmes énekek, klasszikus zongoraművek szerelmes versek és a fájó, illetve boldog szerelemről szóló népdalok szerepeltek.
A közönséget elsőként Bertók Béla, a szatmári hagyományőrző egyesület elnöke köszöntötte, majd Szatmári Elemér, az egyesület egyik alapító tagja vette át a szót, aki a szerelem fogalmát úgy közelítette meg, mint valamiféle megmagyarázhatatlan betegséget.
Maga a műsor az Aurel Popp Művészeti Líceum kis furulyásainak előadásával kezdődött, Fehér Papp Olga tanítónő irányításával, őket pedig Koncz Kriszta népdalelőadása követte a Bartók Béla népi zenekar kíséretében.
A diákok, a kórusok és a népi zenekar produkcióin kívül, mint minden alkalommal, most is vendégelőadók műsorát élvezhette a közönség. Szerelmes dalokkal léptek fel olyan tehetséges énektanárok, mint Bolos Marius tenor, Pop Razvan tenor és Félegyházi Beáta szopránénekesnő, valamint zongoradarabokkal szórakoztatták a közönséget az Aurel Popp Zene- és Képzőművészeti Líceum zongoratanárai, Corina Savian és Balaskó Balázs.
Népdalokkal lépett fel az egyesület 2012-ben alakult énekkara Hencz József vezénylésével, az egyes dalok között pedig László Zita színművésznő Petőfi Sándor az alkalomhoz illő költeményeit adta elő.
A dalok között a szatmári művészeti líceum színjátszó csoportja két színdarabot is bemutatott, végezetül pedig az előadóművészek közismert magyar slágerekkel szórakoztatták a publikumot.